Domov
  Kategórie
  Košík
  Obľúbené
  Profil

  Zariadenie obývačky - moderný, bohémsky a škandinávsky nábytok

  22. 4. 2024

  Zatiaľ čo proces zariaďovania priestoru tak veľkého, ako je vaša obývačka, môže pôsobiť skľučujúco, navrhnúť priestor, ktorý sa vám a vašej rodine bude páčiť z hľadiska formy aj funkcie, je jednoduchší, než si myslíte. Prinášame vám inšpirácie pri plánovaní konceptu obývacej izby. Je už na vás, či si zvolíte moderný dizajn alebo ste zástancom škandinávskeho štýlu. Takisto ponúkame nápady pre milovníkov boho štýlu.

   

  Moderný nábytok do obývačky

  Bez ohľadu na to, aký moderný je priestor, ak je nábytok v ňom nudný a nevýrazný, nebude sa cítiť ako v modernej obývačke. Či sa už chystáte zariaďovať priestranný dom alebo menší byt, z každého obytného priestoru môžete urobiť krásny moderný domov. Všetko, čo musíte urobiť, je usporiadať a zladiť aj všetky maličkosti.

  Možno ste túto skutočnosť nevedeli, ale pokiaľ ide o zapôsobenie na ľudí, či už sú to vaši priatelia alebo rodina, prvý dojem bude ovplyvnený vašou obývacou izbou. Preto by ste sa mali zamerať na túto časť vašej domácnosti. Prinášame vám moderné kombinácie a zaujímavé inšpirácie, ktoré môžete okamžite zrealizovať. Ak ste hľadali článok, ktorý by bol nabitý takýmito informáciami, tak ste na správnom mieste.

   

  Pri popise interiérového dizajnu máme tendenciu často používať pojem „moderný“, ale používame ho skutočne správne? Mnohokrát sa pojmy moderný a súčasný zamieňajú, je však medzi nimi rozdiel. Moderný interiérový dizajn sa v skutočnosti zrodil z dizajnérskeho hnutia na prelome 20. storočia.

  Súčasný interiérový dizajn hovorí viac o tom, čo je populárne tu a teraz a nesúvisí s nijakou konkrétnou dobou.

  Charakteristika moderného interiérového dizajnu

  • Jednoduchý a nezdobený

  Moderný interiérový dizajn, ovplyvnený nemeckou a škandinávskou architektúrou a dizajnom, je jednoduchý a nezdobenýNajdôležitejšou kvalitou tohto štýlu je funkčnosť. Forma je vždy za funkciou.

   

  • Prírodné materiály a zemité tóny

  Moderný interiérový dizajn zvyčajne zahŕňa aj použitie prírodných materiálov neutrálnych alebo zemitých farieb. Napríklad nelakované drevo, kovy, koža a jednofarebné farby.

  • Jasné línie

  V modernej architektúre a interiérovom dizajne sa kladie dôraz na menej kriviek a čistejšie vodorovné a zvislé línie. Konštrukčné prvky ako betón alebo nosníky sa taktiež často ponechávajú odkryté.

   

  • Prehľadné priestory

  Ak máte radi prehľadné a ničím nerušené priestory, moderný interiérový dizajn, ktorý to zdôrazňuje, si jednoducho zamilujete. Preto by nábytok a bytové doplnky nemali pohltiť celý priestor

   

  • Prirodzené svetlo a nezdobené okná

  V moderne zariadených domoch je prirodzené svetlo veľmi dôležité, preto je treba veľa okien, ktoré však zvyčajne nie sú zdobené.

  • Jednoduchý, funkčný nábytok

  Moderný nábytok zdôrazňuje jednoduchosť, funkčnosť a nízke zariadenia s jasnými líniami. Je zvyčajne vyrobený z prírodných materiálov, ako je nelakované drevo, koža, oceľ, chróm alebo sklo. Aby bol nábytok považovaný za moderný, mal by byť tiež vyrobený z hladkých povrchov a musí mať málo odzdobných prvkov. Interiér doladíte aj výberom moderných nástenných hodín. Na začiatku hnutia modernizmu práve začali byť nábytkové továrne populárne a nahradili ručne vyrezávané a detailné kúsky.

   

  Ak si zariadite svoj domov vhodným nábytkom, neznamená to, že to budete musieť urobiť tak, akoby ste na mieste vysypali veľkú nepremyslenú hromadu dreva, kovu a doplnkov.. Veci môžu byť drahé a krásne, ale preplnené miesta nie sú príjemné pre oči. Takže ak chcete potešiť aj náročný pohľad dizajnových kritikov, dbajte na rozumné rozmiestnenie a nepreplnenie vášho priestoru.

   

  Moderná obývačka musí byť dokonale zladená a mali by ste vedieť, ako sa to robí. Všetko, čo musíte urobiť, je použiť svoj dekor tak, aby zvýraznil krásu miesta. Či už je to váza, stojan na kvety alebo víno, unikátny obraz alebo niečo iné, musíte to urobiť dobre. Synchronizujte všetko, čo bolo v dome takým spôsobom, aby ste to mali za pochodu čo možno najlepšie zladené.

   

  • Jednofarebná paleta farieb

  Pri modernom dizajne sa zvyčajne používajú jednofarebné farby. Hlavné farby sú zvyčajne čierna a biela a niektoré základné ako (žltá, červená a modrá) dopĺňajú základnú paletu.

  Boho štýl bývania

  Boho štýl je ľahšie cítiť ako pochopiť. Je to opak minimalizmu, ako štýlu zdobenia domu rôznymi doplnkami. Nemusia byť v rovnakom štýle, alebo dokonca mať nejakú špeciálnu estetickú alebo materiálnu hodnotu. Hlavná vec je, že tieto veci máte úprimne radi a majú pre vás osobitný význam. Miešanie kusov nábytku a doplnkov z rôznych štýlov pravdepodobne nezničí integritu štýlu, pretože koncept eklektizmu je jednou z hlavných charakteristík tohto veľmi obľúbeného štýlu.

  Dokonca je ťažké nazvať boho chic štýlom. Ide skôr o filozofiu, ktorá spája viacero štýlových konceptov. Nie je nezvyčajné, že si ľudia vyzdobia svoj domov jednoduchým výberom vecí, ktoré sa im páčia a nakoniec si uvedomia, že žijú v bohémskom interiéri.