Trendy tapety

Trendy tapety

V jednoduchosti je krása, ale čo takto menšiu ozvláštnenie vášho interiéru v podobe tapiet? Tento dekoračný prvok je na trhu už niekoľko rokov, avšak dnes je situácia iná. Je naozaj z čoho vyberať. Nie je nič ľahšieho než si z množstva druhov farieb, vzorov a kombinácií vybrať tú pravú. Kúzlo je tiež v tom, že váš domov bude originálny a zároveň praktický. Nemusíte nutne pokrývať celú stenu, a aj tak váš domov bude na nepoznanie. Vyzdobiť si môžete kúpeľňu či detská izba a to za pár korún.
Veľkou výhodou tapiet je tiež to, že skryjú nedokonalosti na stene a vďaka svojej priedušnosti nechajú stenu dýchať, a preto nezačnú vznikať plesne. Ďalej tiež tlmí zvuky a fungujú ako tepelná izolácia.
Najpredávanejším typom tapiet je vliesová. Vystačíte si so špeciálnym lepidlom, ktorým potrite časť múru a potom nalepíte tapetu. Predávané sú aj vinylové varianty, ktoré síce neponúka toľko vzorov, ale na druhú stranu majú veľmi kvalitný povrch. Hodí sa všade tam, kde by menej odolné materiály trpeli - napríklad do kuchyne a chodby. Aplikácia je tiež náročnejšie. A najlacnejšie riešenie sú papierové tapety. Podobne ako u vinylových, je výber značne obmedzený. Nevýhodou je riziko prevlhnutiu bezprostredne po aplikácii a vznik nevzhľadných škvŕn.
U výbere farieb je tiež dôležité si uvedomiť, že každý odtieň je nejako charakteristický a vašej miestnosti dodá určitú atmosféru. Tak hurá do toho!

26 Comments

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
   Website: (Site url withhttp://)
* Comment:
Type Code